Menu search-web

Videa

Kurz SOLIDARITA

SOLIDARITA

„Dobrovolnictví učí empatii a otevírá obzory”, vysvětluje jeden z přínosů dobrovolnické práce herečka Sarah HAVÁČOVÁ. 

Kurz KULTURA

KULTURA

Jaký význam má pro dnešní společnost umění? Proč bychom měli umění podporovat? Na tyto otázky odpovídá herečka ANTONIE FORMANOVÁ, pro kterou je umění nejen profese, ale i prostor, kde se může svobodně vyjadřovat. 

Kurz VÍRA A NÁBOŽENSTVÍ

VÍRA A NÁBOŽENSTVÍ

Youtuberské duo mladých farářů Českobratrské církve evangelické PASTORAL BROTHERS v tříminutové přednášce s nadhledem vysvětlí, k čemu je člověku v 21. století náboženství. Lekci doporučujeme žákům vyšších tříd ZŠ i studentům SŠ nejen v adventní době. 

Kurz PREZIDENT

PREZIDENT

"Prezident není jen symbol, ale reprezentuje občany," říká politolog DAVID JÁGR. V krátké přednášce shrne všechno, co by měli mladí lidé vědět o roli prezidenta. 

Kurz SOCIÁLNÍ SÍTĚ

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Co je největší přínos sociálních sítí? V čem tkví naopak jejich úskalí? KLÁRA MOUCHOVÁ vysvětluje, jak sociální sítě využívat, ale nenechat se jimi zneužívat. 

Kurz KLIMATICKÁ ZMĚNA

KLIMATICKÁ ZMĚNA

Co to je klimatická změna? Proč se o ní tolik mluví a jaké může mít dopady na naše životy? Co pro ni můžeme udělat každý z nás? Na tyto a další otázky odpovídá polární bioložka MARIE ŠABACKÁ. 

Kurz INFORMAČNÍ CHAOS

INFORMAČNÍ CHAOS

Co znamená dnes všude skloňovaný pojem informační chaos? Kdo informační chaos vytváří a jak se mu bránit? O co vlastně  se bojuje v hybridní válce? Jak o dezinformacích mluvit s našimi blízkými, kteří jim uvěřili? Přednáška JAKUBA EBERLEHO nejen pro žáky a studenty.

Kurz FILOSOFIE

FILOSOFIE

K čemu je člověku v 21. století ovládaném technologiemi a umělou inteligencí filosofie? Čím se vlastně filosofie zabývá a co dělají filosofové? Na otázky odpovídá filosofka TEREZA MATĚJČKOVÁ. 

Kurz ŽIVOT MENŠIN V ČR

ŽIVOT MENŠIN V ČR

Blogerka a Čecho-Vietnamka Do THU TRANG vysvětluje, s jakými předsudky a problémy se u nás nejčastěji setkává vietnamská komunita. 

Kurz SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

JOHANNA NEJEDLOVÁ vysvětuje, co všechno se skrývá pod pojmem sexuální násilí a jaká je jeho nejúčinnější prevence. Pětiminutová přednáška mladým lidem jasně a citlivě ukazuje, co je podstatou sexuálního násilí, kdo jsou jeho nejčastější oběti i pachatelé, nebo proč se v poslední době toto téma tak často dostává do médií. 

Kurz PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

Koreanistka NINA ŠPITÁLNÍKOVÁ vysvětluje, co to jsou lidská práva a proč tato práva náleží každému člověku na naší planetě. Z vlastní zkušenosti popisuje porušování lidských práv v Severní Koreji, nejtvrdším totalitním režimu současnosti. Nina mluví také o tom, jak se na porušování lidských práv podílí každý z nás a jak to můžeme změnit. 

Kurz VOLBY

VOLBY

Politolog MILOŠ GREGOR vysvětluje, proč je důležité chodit k volbám, co může volič ovlivnit i jak volby prakticky probíhají. Dozvíte se také, co si myslet o prezidentském kandidátovi, který vám slibuje neomezená data. Nakonec dojde i na zajímavé politické podcasty a jeden hollywoodský trhák se Sandrou Bullock. 

Kurz BIODIVERZITA

BIODIVERZITA

Biolog DAVID STORCH vysvětluje dnes tolik skloňovaný pojem biodiverzita - co to vlastně je a proč nás mají změny v biodiverzitě znepokojovat? 

Kurz POLITIKA A JÁ

POLITIKA A JÁ

JANA SOUKUPOVÁ vysvětluje, jak se dostala k politice, co to vlastně je politika a proč by se o ni měl zajímat každý. Doporučí i americký film s Julií Roberts, který ji jako středoškolačku zaujal. Hlavně ale poradí, jak se v politice orientovat. Mladým voličům i pedagogům doporučujeme projekt organizace Youth, speak up! www.volbypromlade.cz

Kurz DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Zakladatelka projektu Nevypusť duši MARIE SALOMONOVÁ mluví o tom, co to je duševní zdraví a jak poznat, že je naše duše nemocná. 

Kurz UDRŽITELNÉ MĚSTO

UDRŽITELNÉ MĚSTO

Architekt a urbanista OSAMU OKAMURA vysvětluje, co to je 15 minutové město, co je v 21. století role města a kde dnes ve světě i v České republice již udržitelná města existují. Doporučí také jeden aktuální román a Cíle udržitelného rozvoje OSN. 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |