Menu search-web

Videa

Kurz SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

Johanna NEJEDLOVÁ vysvětuje, co všechno se skrývá pod pojmem sexuální násilí a jaká je jeho nejúčinnější prevence. Pětiminutová přednáška mladým lidem jasně a citlivě ukazuje, co je podstatou sexuálního násilí, kdo jsou jeho nejčastější oběti i pachatelé, nebo proč se v poslední době toto téma tak často dostává do médií. 

Kurz VOLBY

VOLBY

Politolog Miloš GREGOR vysvětluje, proč je důležité chodit k volbám, co může volič ovlivnit i jak volby prakticky probíhají. Dozvíte se také, co si myslet o prezidentském kandidátovi, který vám slibuje neomezená data. Nakonec dojde i na zajímavé politické podcasty a jeden hollywoodský trhák se Sandrou Bullock. 

Kurz POLITIKA A JÁ

POLITIKA A JÁ

Jana SOUKUPOVÁ vysvětluje, jak se dostala k politice, co to vlastně je politika a proč by se o ni měl zajímat každý. Doporučí i americký film s Julií Roberts, který ji jako středoškolačku zaujal. Hlavně ale poradí, jak se v politice orientovat. Mladým voličům i pedagogům doporučujeme projekt organizace Youth, speak up! www.volbypromlade.cz

Kurz DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Zakladatelka projektu Nevypusť duši Marie SALOMONOVÁ mluví o tom, co to je duševní zdraví a jak poznat, že je naše duše nemocná. 

Kurz UDRŽITELNÉ MĚSTO

UDRŽITELNÉ MĚSTO

Architekt a urbanista Osamu OKAMURA vysvětluje, co to je 15 minutové město, co je v 21. století role města a kde dnes ve světě i v České republice již udržitelná města existují. Doporučí také jeden aktuální román a Cíle udržitelného rozvoje OSN. Video bude zveřejněno 8.11. 2021. 

Kurz PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

Koreanistka Nina ŠPITÁLNÍKOVÁ studovala v Severní Koreji a na základě své zkušenosti i na základě rozhovorů s řadou Severokerejců, které dělala pro svou knihu, vysvětluje, co to je porušování lidských práv. Video bude zveřejněno 8.12. 2021. 

Kurz ŽIVOT MENŠIN V ČR

ŽIVOT MENŠIN V ČR

Bloggerka a Čecho-Vietnamka Do THU TRANG vysvětluje, s jakými předsudky a problémy se u nás nějčastěji setkává vietnamská komunita.

Kurz BIODIVERZITA

BIODIVERZITA

Biolog David STORCH vysvětluje dnes tolik skloňovaný pojem biodiverzita - co to vlastně je a proč nás mají změny v biodiverzitě znepokojovat? 

Kurz DALŠÍ TÉMATA

DALŠÍ TÉMATA

  • Nerovnosti ve společnosti
  • Klimatická změna
  • Informační chaos
  • K čemu je v 21. století filozofie?
  • K čemu je v 21. století náboženství?

Chybí vám v projektu některé téma? Napište nám na vzdelavani@vaclavhavel.cz. Projekt vytváříme pro školy a pedagogy a budeme rádi, pokud se na něm budete podílet.  

Copyright © 2021, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |