Menu search-web

Kontakt

 

O KNIHOVNĚ

Knihovna Václava Havla shromažďuje, zkoumá, zveřejňuje, šíří a hájí myšlenkový, literární a politický odkaz velké postavy moderních českých dějin - spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta. Školám, pedagogům a jejich žákům a studentům, nabízíme řadu vzdělávacích projektů, kterými se snažíme v nastupující generaci rozvíjet odkaz Václava Havla především v oblasti boje za lidská práva a demokracii, občanské společnosti a zodpovědnosti. 

ON-LINE VZDĚLÁVACÍ PROJEKTY

ČÍST HAVLA - série krátkých videoklipů, v nichž mladé osobnosti českého veřejného prostoru představují ikonické i méně známé texty Václava Havla

KAŽDÝ MŮŽE ZMĚNIT SVĚT - šest video lekcí o životě Václava Havla s důrazem na jeho boj za lidská práva. Lekcemi provází moderátorka Emma Smetana a choreograf Yemi. 

MATURITA21 - pětiminutové přednášky předních českých oborníků na aktuální témata: sexuální násilí, ekologie, politika, lidská práva, etika, náboženství.

HAVEL K MATURITĚ -  Podcastové přednášky pro středoškoláky, pedagogy a další zájemce, kteří chtějí poznat nejdůležitější díla našeho prvního polistopadového prezidenta. 

SVOBODNÁ AKADEMIE - hodinové přednášky předních českých odborníků určené široké veřejnosti. Doporučujeme starším studentům SŠ a studentům VŠ. 

SOUTĚŽ PRO STŘEDOŠKOLÁKY

Esejistická soutěž pro studenty středních škol - každoroční soutěž vyhlašovaná v září, s termínem odevzdání esejů na konci října. 

WORKSHOPY A WEBINÁŘE

  • Workshopy určené všem věkovým skupinám, od žáků 1. stupně ZŠ až po studenty středních škol: přehled ZDE 
  • Webináře pro ZŠ a SŠ: přehled ZDE

DEBATY A PODCASTY PRO MLADÉ 14+

HAVEL CHANNEL YOUNG - audiovizuální web Knihovny Václava Havla, kde najdete pořady pro mladé 14+. Pořady vytváříme ve spolupráci s Českou středoškolskou uniíMladými občany a Studentskými listy

ZAJÍMÁ NÁS, CO SI MYSLÍTE

Máte k projektu jakýkoli komentář, nápad na zlepšení či nápad bližší spolupráce s Vaší školou? Napište nám! Kontaktovat nás můžete skrze tento formulář či přímo e-mailem na: vzdelavani@vaclavhavel.cz

 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |