Menu search-web

SOLIDARITA

„Dobrovolnictví učí empatii a otevírá obzory”, vysvětluje jeden z přínosů dobrovolnické práce herečka Sarah HAVÁČOVÁ. 

V tříminutové přednášce Sarah HAVÁČOVÁ vysvětluje, jaký význam má pro společnost solidarita, co je to dobrovolnictví a co mladému člověku přináší. Sarah mluví také o vlastní zkušenosti s dobrovolnictvím v Africe a v české nemocnici, kde během covidu pomáhala jako ošetřovatelka. 

Sarah odpovídá na tyto otázky:

  • Proč je solidarita důležitá pro společnost?
  • Jak může solidaritu projevit jedinec?
  • Co je dobrovolnictví? 
  • Proč se stát dobrovolníkem?
  • Jak se stát dobrovolníkem?
  • Co přinesla dobrovolnická zkušenost mně osobně?

O SARAH

Sarah Haváčová je česká herečka známá hlavními ženskými rolemi v pohádce Škola princů (2010) a v osmi dílném seriálu TV Nova Profesor T. (2018). Sarah během pandemie covidu-19 pomáhala v lese sázet stromy a pracovala také jako dobrovolnice v nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze pod Petřínem.

VIDEOLEKCE 

PRACOVNÍ LIST

Pracovní list ke stažení zde

DALŠÍ VÝUKOVÉ ZDROJE O DOBROVOLNICTVÍ

Studentský hlas #4: Škola a mimoškolní aktivity aneb s čím bojují aktivní středoškoláci?

Náhled

Moderátorka Studentských listů Anna Dostálová si v tomto díle série Studentský hlas povídá se dvěma aktivními studenty, kteří se ve svém volném čase věnují politice, vzdělávání jiných mladých lidí a podnikání. 

Po škole #6 O studentských spolcích a občanské angažovanosti s Annou Pánkovou z Mladých občanů

Náhled

Rozhovor série Po škole s Annou Pánkovou z Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi, která působí v předsednictvu sdružení Mladí občané. V rozhovoru přibližuje, co její práce obnáší, jak se stará o sociální sítě a PR spolku, který se snaží posílit vztah mladých lidí k veřejném dění. Rozhovor doporučujeme ke shlédnutí všem středoškolákům, kteří se zajímají o dění okolo sebe a hledají cesty, jak se do něj zapojit. 

 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |