Menu search-web

SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

JOHANNA NEJEDLOVÁ vysvětuje, co všechno se skrývá pod pojmem sexuální násilí a jaká je jeho nejúčinnější prevence. Pětiminutová přednáška mladým lidem jasně a citlivě ukazuje, co je podstatou sexuálního násilí, kdo jsou jeho nejčastější oběti i pachatelé, nebo proč se v poslední době toto téma tak často dostává do médií. 

O JOHANNĚ

Johanna Nejedlová založila organizaci Konsent, která boří mýty o sexuálním násilí. Johanna působí také jako publicistka - své texty uveřejňuje v Heroine.cz, Cro Radio Wave a nebo A2larm. Je členkou výkonného výboru České ženské lobby a redakční rady Deníku N. Za své působení získala ocenění Women of Europe 2019, Bitch 50 a zařadila se do výběru žebříčku časopisu Forbes 30 pod 30.

SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

Dne 25.11. je Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách. Johanna NEJEDLOVÁ v pětiminutové přednášce vysvětluje, co všechno se skrývá pod pojmem sexuální násilí, kdo jsou nejčastější oběti a jaká je jeho nejúčinnější prevence.

OTÁZKY PRO JOHANNU

  • Co se rozumí pod pojmem sexuální násilí?
  • Kdo jsou jeho nejčastější oběti a proč?
  • Jaká je nejlepší/ nejúčinnější prevence sexuálního násilí?
  • Proč se mu v poslední době v médiích věnuje tolik pozornosti? Stoupá výskyt násilí? 
  • Kde se můžeme o tomto tématu dozvědět něco dalšího? Tip na zajímavou knihu/ film/ dokument/ seriál/ podcast.

VIDEO

PRACOVNÍ LIST

Pracovní list pro žáky a studenty ke stažení ZDE

AKTUÁLNÍ TÉMATA DO VÝUKY: DALŠÍ ZDROJE

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci - duševní zdraví, ekologie, finance, vzdělávání, nerovnosti ve společnosti, vztah mladých k tradicím a další témata. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |