Menu search-web

POLITIKA A JÁ

JANA SOUKUPOVÁ vysvětluje, jak se dostala k politice, co to vlastně je politika a proč by se o ni měl zajímat každý. Doporučí i americký film s Julií Roberts, který ji jako středoškolačku zaujal. Hlavně ale poradí, jak se v politice orientovat. Mladým voličům i pedagogům doporučujeme projekt organizace Youth, speak up! www.volbypromlade.cz

O JANĚ

Jana SOUKUPOVÁ studuje politologii na VŠE v Praze a založila sdružení Youth, Speak up. Tato nadstranická iniciativa sdružuje mladé politiky ze sedmi parlamentních stran a další nadšence, kteří se zajímají o témata aktuální pro mladou generaci, jako je zejména ekologie, duševní zdraví, digitalizace a věda.

OTÁZKY PRO JANU

Janě jsme položili tyto otázky: 

  • Co je politika? 
  • Měl by se o politiku zajímat každý? 
  • Jak se v politice orientovat? 
  • Kde se můžeme o tomto tématu dozvědět něco dalšího? Tip na zajímavou knihu/ film/ dokument/ seriál/ podcast.

PRACOVNÍ LIST

Stáhněte si ZDE

VOLBY: DALŠÍ ZDROJE

Mladým voličům i pedagogům doporučujeme projekt organizace Youth, speak up! www.volbypromlade.cz

AKTUÁLNÍ TÉMATA DO VÝUKY: DALŠÍ ZDROJE

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci - duševní zdraví, ekologie, finance, vzdělávání, nerovnosti ve společnosti, vztah mladých k tradicím a další témata. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |