Menu search-web

VOLBY

Politolog MILOŠ GREGOR vysvětluje, proč je důležité chodit k volbám, co může volič ovlivnit i jak volby prakticky probíhají. Dozvíte se také, co si myslet o prezidentském kandidátovi, který vám slibuje neomezená data. Nakonec dojde i na zajímavé politické podcasty a jeden hollywoodský trhák se Sandrou Bullock. 

O MILOŠOVI

Miloš GREGOR absolvoval politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, studijní specializaci Volební studia a politický marketing. Na MU v Brně působí v současné době jako odborný asistent. Hlavním polem jeho výzkumného zájmu jsou zejména politický marketing, volební kampaně a analýza propagandy a dezinformací. Teritoriálně se věnuje zejména USA a České republice. Je mj. spolueditorem knih Thirty Years of Political Campaigning in Central and Eastern Europe (2019) a Challenging Online Propaganda and Disinformation in 21st Century (2021).

OTÁZKY PRO MILOŠE

Politologovi Miloši Gregorovi z Masarykovy univerzity v Brně jsme položili tyto otázky: 

  • Co to jsou svobodné volby a jaký mají smysl v rámci demokratického systému, který máme v ČR? Proč má význam k volbám chodit?
  • Do jakých orgánů v ČR mohu jako občan volit a v čem se tyto jednotlivé volby liší? 
  • Jaké podmínky musím splňovat, abych mohl jít k volbám? Jak volby prakticky probíhají? Co potřebuji k tomu, abych odvolil, a jak se mám chovat/co mě čeká ve volební místnosti?
  • Kde je možné se o tomto tématu dozvědět něco dalšího? Tip na zajímavou knihu/ film/ dokument/ seriál/ podcast. 

PRACOVNÍ LIST

Stručný pracovní list ke stažení ZDE.

AKTUÁLNÍ TÉMATA DO VÝUKY - DALŠÍ ZDROJE

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

Copyright © 2021 – 2022, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |